Zajazd Pod Srebrną Górą

Atrakcje turystyczne w Chęcinach (wybrane)

Zamek królewski

Zaledwie 500 metrów od zajazdu, na wzniesieniu po południowej stronie Chęcin znajdują się ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku. Zamek jest udostępniony do zwiedzania, z jego wieży można podziwiać piękną panoramę Gór Świętokrzyskich.

Niemczówka

Renesansowa kamienica z 1570 roku. Kiedyś mieściła się w niej karczma. W latach 60-tych XX wieku, po odnowieniu, w Niemczówce była stylowa kawiarnia i Muzeum Tradycji Górniczych Regionu Chęcińskiego.

Synagoga

Dawna synagoga przy ulicy Długiej została wzniesiona w 1638 roku. We wnętrzu jest późnorenesansowy ołtarz na z czarnego marmuru, z intarsją z marmuru chęcińskiego, kartuszem i koroną.

Atrakcje w okolicy (wybrane)

Jaskinia Raj

Długość dotychczas odkrytych korytarzy jaskini wynosi 240 metrów, do zwiedzania udostępniono 150 metrów. Ze stropu zwieszają się liczne stalaktyty, w niektórych miejscach jest do 200 sztuk na jednym metrze kwadratowym.

Tokarnia

Kilka kilometrów od Chęcin w stronę Krakowa - w Tokarni znajduje się skansen Muzeum Wsi Kieleckiej. Można tu oglądać kilkadziesiąt obiektów architektury drewnianej kielecczyzny.

Miedzianka

Charakterystyczne, widoczne z daleka wzniesienie o wysokości 356 m npm. Od XIV wieku wydobywano na Miedziance rudy zawierające około 50% miedzi. Pozostałością eksploatacji górniczej są liczne szyby i sztolnie.